close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 września 2017

  Ambasador RP Andrzej Kanthak złożył listy uwierzytelniające w Królestwie Lesotho na ręce Króla Letsie III. Podczas uroczystości, która odbyła się w pałacu prezydenckim w stolicy kraju, Maseru, Król Letsie III z uznaniem mówił o współpracy obu krajów na forach organizacji międzynarodowych i o perspektywach rozwoju współpracy bilateralnej, szczególnie w dziedzinie edukacji, turystyki i energetyki odnawialnej.

   

  Na zdjęciu: Ambasador RP Andrzej Kanthak i Król Letsie III

   

   

  Ambasador Andrzej Kanthak wspomniał m.in. o udziale Polski jako członka Unii Europejskiej w dialogu politycznym  pomiędzy UE i Lesotho oraz w realizacji programów rozwojowych, wyrażając przy tym nadzieję na intensyfikację dwustronnych kontaktów i zapoczątkowanie współpracy gospodarczej. Nawiązał też do słów Papieża Jana Pawła II wypowiedzianych podczas pielgrzymki  w 1988 roku, wskazujących na podziw i uznanie dla narodu Lesotho za poszanowanie jedności i pokoju, co stało się częścią narodowego dziedzictwa od czasów legendarnego Króla Moshoeshoe I.  Jan Paweł II nadal cieszy się w Górskim Królestwie ogromnym szacunkiem i uznaniem. Na ogromnym placu w centrum Maseru znajduje się zachowany do dzisiaj ołtarz papieski, a jedna z głównych ulic miasta nosi imię Jana Pawła II.

   

   

   

   

  Podczas kilkudniowego pobytu w Lesotho ambasador odbył również rozmowy z Premierem Thomasem Motsoahae Thabane, Przewodniczącą Senatu panią Mamonaheng Mokitini, Ministrem Spraw Zagranicznych Lesego Makgothi i Sekretarzem ds. Międzynarodowych Nkopane Moyane.

   

   

   

  Zdjęcia: Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Międzynarodowych Stosunków Królestwa Lesotho

   

  IMG_9294
  IMG_9295
  IMG_9298
  IMG_9303
  IMG_9343
  IMG_9346
  IMG_9348
  IMG_9350
  IMG_9355
  IMG_9360
  IMG_9364
  IMG_9367
  IMG_9373
  IMG_9378

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: