close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 maja 2017

  Polskie Radio dla Zagranicy jest częścią radia publicznego.

  Misja Polskiego Radia dla Zagranicy jest informowanie o wydarzeniach w Polsce, założeniach polskiej polityki zagranicznej, przekazywanie wiadomości na tematy gospodarcze, w tym biznesu i inwestycji zagranicznych. Polskie Radio dla Zagranicy dostarcza słuchaczom obiektywnych i bezstronnych informacji o Polsce i polskim punkcie widzenia na wydarzenia w regionie i na świecie. W audycjach ukazywany jest obraz polskiego społeczeństwa i jego dokonań naukowych i kulturalnych.

     Polskie Radio dla Zagranicy – Historia

  1936 – Polskie Radio rozpoczyna nadawanie na falach krótkich audycji w językach polskim i angielskim.
  1945 – krótkofalowa rozgłośnia Warszawa III wznawia nadawanie audycji dla zagranicy.
  1956 - Polskie Radio nadaje audycje dla zagranicy m. in. po angielsku, duńsku, grecku, fińsku, francusku, hiszpańsku, niemiecku, rosyjsku, turecku i włosku.
  1990 – Polskie Radio rozpoczyna nadawanie audycji dla Polaków na Ukrainę, Białoruś, Litwę, Łotwę i do Estonii, a dwa lata później nadają już redakcje językowe: litewska, ukraińska, białoruska i czeska.
  2000 - Polskie Radio dla Zagranicy za pośrednictwem World Radio Network rozpoczyna codzienną emisję w technice Real Audio magazynów informacyjnych w kilku językach.
  2006 - Rusza redakcja nadająca po hebrajsku.

  2017 - po zmianach organizacyjnych Polskie Radio dla Zagranicy nadaje swoje audycje codziennie w 6 językach: polskim, angielskim, białoruskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim.

   

  Więcej informacji na temat Polskiego Radia dla Zagranicy (PRdZ) można uzyskać na stronie: http://radiozagranica.pl/8.

   

   

  (Powyższa informacja opracowana przez redakcję Polskiego Radia dla Zagranicy).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: