close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 kwietnia 2017

  – Wystawy EXPO nigdy dotąd nie były organizowane w Europie Środkowej, zatem EXPO w Łodzi byłoby szansą na międzynarodową promocję Europy Środkowej w świecie – powiedziała podsekretarz stanu w MSZ podczas spotkania z delegacją Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) w związku kandydaturą Łodzi do organizacji EXPO 2022.

   

  – Łódź jest liderem rewitalizacji przestrzeni miejskiej, o centralnym położeniu w Polsce – powiedziała zastępca szefa dyplomacji. Zaznaczyła również, że Łódź dobrze wpisuje się w przesłanie wystawy. – Hasło przewodnie EXPO 2022 brzmi „City Re:Invented”, a Łódź to miasto otwarte, różnorodne i silnie modernizujące się – mówiła wiceszefowa MSZ przedstawiając atuty Łodzi jako organizatora EXPO.

  Delegacja Międzynarodowego Biura Wystaw przebywała w Polsce w dniach 3-7 kwietnia 2017 r. z misją ewaluacyjną w związku z ubieganiem się Polski i Łodzi o organizację EXPO 2022. Spotkała się z najwyższymi przedstawicielami administracji państwowej i przeprowadziła wizytację terenów wystawienniczych w Łodzi. Wnioski misji zostaną przedstawione w formie raportu podczas Zgromadzenia Ogólnego BIE w Paryżu w czerwcu br. Będą one miały fundamentalne znaczenie dla decyzji o wyborze organizatora wystawy. Głosowanie BIE w sprawie przyznania Polsce prawa do organizacji Expo 2022 w Łodzi zaplanowano na listopad 2017 r.


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: